Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mr015200/_sub/restart/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mr015200/_sub/restart/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mr015200/_sub/restart/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708

Warning: Creating default object from empty value in /home/mr015200/_sub/restart/wp-content/themes/healthcoach/inc/redux-framework/redux-framework/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
O nás – Ako Si Uvariť Zdravie – Centrum výživy, pohybu
  • Pracovné dni: 10:00 – 17:00
  • .
  • Sobota: Určená na Workshopy
  • .
  • Nedeľa: Zatvorené
  • .
foto Linda Kisková Bohušová
foto Linda Kisková Bohušová

Náš spoločný príbeh sa začal v roku 2008. Absolvovali sme spolu kurz Nutrilite Academy – zdravý životný štýl. Dovtedy sme každá pracovali samostatne v oblasti životného štýlu, ale po tomto kurze sme vytvorili spoločné projekty.

Jarka Máťošová – akreditovaný výživový kouč

Strava, potraviny, recepty, dobré jedlo, to všetko ma sprevádza od strednej školy cez moju dlhú hoteliérsku prax. Mojim životným štýlom a stravovaním sa zvyšovala moja hmotnosť aj napriek tomu, že som odskúšala všetky diéty..  a to myslím vážne… všetky. Pri prekročení hranice 100 nastal zlom. Cítila som sa veľmi nepohodlne vo svojom tele, objavili sa intenzívne zdravotné ťažkosti.
A tak  som sa začala zaujímať o výživu. O to ako funguje moje telo a čo s ním prostredníctvom stravy dokážem urobiť. Samoštúdium bolo dobré, ale až kurz zdravšieho životného štýlu mi otvoril cestu k výživovému poradenstvu…
strava nie je hneď výživa….
Toto poznanie mi prinieslo možnosť zmeniť spôsob varenia a stravovania tak, že som za jeden rok znížila vlastnú hmotnosť o 27kgzdravohravo. Bez straty svalovej hmoty, kedy väčšina úbytku mojej hmotnosti bola z tuku.
To potvrdilo moje skúsenosti, že vyvážená, pestrá strava je základ zdravia, optimálnej hmotnosti a pohody 🙂

Tak som pokračovala vzdelávaním sa a začala som sa profesionálne zaoberať výživou, poradenstvom doplnkami výživy.
Moje dlhoročné vlastné skúsenosti a skúsenosti mojich klientov mi dávajú energiu a silu pomáhať ďalej, zdokonaľovať sa a formou kurzov a školení pomáhať širokej verejnosti jednoducho a účinne podporiť vlastné zdravie a vitalitu.

V roku 2014 som úspešne ukončila štúdium na Akadémii výživy a športu Nutriacademy v Brne s číslom akreditácie: 33033/2013-1/680
Som autorkou špeciálnej webovej stránky na evidenciu stravovania: www.foodisgood.eu
V súčasnosti pracujem ako akreditovaná výživová koučka v oblasti klasickej, ale aj špeciálnej výživy zameranej na intolerancie, alergie, ale venujem sa aj komplexnému systému odkyslenia  NUTRIRESTART®, ktorý som študovala priamo u jeho autorky v Čechách.

Zároveň som lektorkou v rámci nášho Centra, ale pôsobím aj v škole varenia JEMINE.SK, kde sa venujem špeciálnej, prirodzene bezlepkovej strave a vareniu.

Renka Beláková – akreditovaný výživový kouč

Každý z nás má svoj príbeh. Ten môj začal vtedy, keď ma úraz začiatkom 90-tych rokov na dlhé mesiace pripútal k posteli. Pobyt v nemocnici so sebou priniesol mnohé pozitívne aj negatívne skúsenosti.
Medzi tie kladné patrilo vzbudenie záujmu o to, ako funguje naše telo, čo všetko potrebuje k životu, ako mu to dodať a ako zabezpečiť zdravie.
Spočiatku som hlavne študovala, čítala, pýtala sa, zháňala informácie z rôznych zdrojov a zapisovala si to, čo ma zaujímalo.
Postupne sa moje vedomosti rozširovali a ja som vedela svojimi poznatkami a skúsenosťami pomôcť ľuďom v mojom okolí.
V roku 2008 som sa rozhodla zabehnúť maratón a tak sa téma zdravie, zdravý životný štýl stali jedným z hlavných záujmov počas mojich voľných chvíľ.
Začala som sama realizovať školenia s tematikou zdravšieho životného štýlu, intenzívnejšie som študovala a od roku 2008 som začala poskytovať odborné poradenstvo v oblasti výživy pre športovcov aj bežnú populáciu.

V roku 2014 som úspešne ukončila štúdium na Akadémii výživy a športu Nutriacademy v Brne s číslom akreditácie: 33033/2013-1/680

V súčasnosti individuálne študujem z zahraničí a dokončujem akreditovaný kurz Fitness a Welness tréner s akreditáciou platnou na území celej EU. Aktívne prednášam na rôznych výživových konferenciách a fórach. (Festivaly zdravia po celom území SR – HARMONIA, Bratislava marathon v spolupráci s cvicte.sk  ai.)

V predolympijskej sezóne a v súčasnosti sa venujem výživovému poradenstvu  pre Martinu Kohlovú, reprezentantku Slovenska v rýchlostnej kanoistike.

Ale zároveň aktívne pracujem na výživových plánoch a riešeniach pre ďalších, najmä mladých športovcov v oblasti triatlonu, plávania, tenisu a hokeja.